Atrakcje

Gubałówka

Czas przejścia: ok. 30 min
Dystans: 2,5 km (grzbietem Gubałówki)
Całość wycieczki z wjazdem wagonikiem i zjazdem kolejką krzesełkową Butorowy Wierch: ok. 1 godz. 30 min


Wycieczkę zaczynamy przy ul. Kościeliskiej, u wylotu ul. Krupówki. Kierujemy się na północ, w stronę dolnej stacji kolejki na Gubałówkę (z Krupówek przechodzimy przez jezdnię podziemnym przejściem).

Nasza trasa wiedzie przez regionalny targ pod Gubałówką. To okazja do spróbowania oscypka, bundzu, redykołek oraz innych regionalnych produktów, a także obejrzenia rękodzieła ludowego. Targ kończy się placem, na którym mieści się dolna stacja kolejki linowo-terenowej na Gubałówkę. Na grzbiet możemy wyjechać wagonikiem (3,5 min) lub pójść piechotą szlakiem turystycznym, który bierze swój początek przy ul. Gładkie, a następnie prowadzi wzdłuż torów kolejki (ok. 1 godz.).

Kolej linowo-terenowa na Gubałówkę wybudowana została w 1938 roku. Obecnie należy do zespołu Polskich Kolei Linowych, podobnie jak m.in. Kasprowy Wierch. Długość trasy wynosi 1301 metrów, przewyższenie 300 metrów. Obok górnej stacji znajduje się również zjeżdżalnia grawitacyjna o długości przejazdu 700 metrów.

Więcej na https://www.zakopane.pl/strefa-turystyczna/turystyka/spacerem-po-zakopanem/gubalowka

Kasprowy Wierch

Nazwa Kasprowy Wierch pochodzi od leżącej u podnóży szczytu Hali Kasprowej, a ta z kolei według podań ludowych od imienia lub przezwiska jej właściciela – górala Kaspra[1]. Zbudowany jest ze skał krystalicznych (granodioryty i pegmatyty), mimo położenia w młodszej części Tatr zbudowanej ze skał osadowych. Należy bowiem do tzw. wyspy krystalicznej Goryczkowej

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska słynie nie tylko z pięknych widoków, ale także krokusów licznie występujących wiosną na tutejszych polanach. Jest to jedyne miejsce w polskiej części Tatr, gdzie można wprowadzać psy oraz jedno z dwóch dostępnych także dla rowerzystów. Najdalszym punktem, do którego mogą dotrzeć zarówno rowerzyści, jak i turyści z czworonogami, jest Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej.

Więcej na https://www.zakopane.pl/strefa-turystyczna/turystyka/wycieczki-gorskie-latem/szlaki-lato/dolina-chocholowska/

Termy Chocholowskie

Największe termyw Polsce
Z myślą o rekreacji i relaksie stworzyliśmy największy kompleks basenów termalnych na Podhalu. Chochołowskie Termy to prawie 3 tysiące m2 lustra wody i 30 niecek basenowych. Wiedząc, że wody termalne są bogate w wiele mikroskładników gwarantujemy przypływ sił witalnych i pełną regenerację organizmu. Oprócz basenów i jacuzzi z wodą termalną, zapraszamy do strefy leczniczej z wodą siarczkową i solankową.

Zobacz więcej na https://www.chocholowskietermy.pl/

Gorący potok

Gorący potok 

Kotelnica

Kotelnica 

Velo Dunajec

Velo Dunajec 

Zamek w niedzicy

Zamek w niedzicy 

Spływ Dunajcem

Spływ Dunajcem

Turbacz

Turbacz 

Zobacz nasze domki

Domek 1

maksymalna ilość osób: 6
powierzchnia: 100.0m2

Domek 2

maksymalna ilość osób: 6
powierzchnia: 100.0m2

Domek 3

maksymalna ilość osób: 6
powierzchnia: 100.0m2